Napkollektoros rendszer kiépítése, telepítése a Margit Kórháznál, Pásztó településen

KEOP-4.10.0/A/12-2013-1226

36 209 635 Ft

A környezetbarát megújuló energiaforrást hasznosító rendszerek arányának növelésével a kórházi energia felhasználás racionalizálása, az üzemeltetési költség csökkentése valósult meg.

CÉLOK

A projekt közvetlen célja a kórház használati melegvíz előállításának biztosítása megújuló energia forrás segítségével, csökkenteni a káros anyag kibocsájtást, továbbá csökkenteni a kórház üzemeltetési költségeit illetve az energiahordozó felhasználást.

EREDMÉNYEK

A kórház gazdasági épületének tetőszerkezetén a saját forrásból elvégzett tetőszigetelés felújítást követően napkollektoros egység került kiépítésre, mely a kórház melegvíz ellátó rendszeréhez lett illesztve a központi hőközpont szükséges átalakításával egyidejűleg.

A projekt keretében az alábbi építési tevékenységek valósultak meg:

• Szolár elemek telepítése a gazdasági épület tetőszerkezetén
  • A szolár rendszer tároló tartályait és épületgépészeti elemeit tartalmazó hőközpont kialakítása a gazdasági épület alagsorában.